Ukrayna “Dron ordusu” kuruyor

Dronların savaş cephesindeki önemi artık tartışma götürmez bir durumda. Yaklaşık 6 aydır devam eden Rusya Ukrayna savaşında da bunun önemi iyice anlaşıldı. Türkiye’nin artık dünyaca ünlü gururu Bayraktar dronları da bu savaşta Ukrayna saflarında önemli görevler üstlendi ve başarılara imza attı. O kadar ki, Ukrayna’ya daha fazla sayıda Bayraktar satın almak için çeşitli ülkelerde kampanyalar düzenlendi ve hatta Bayraktar firması da bunların birkaç adedini Ukrayna’ya hibe etti..

İşte benzer mantıktan yola çıkarak  Ukrayna hükumeti tarafindan çeşitli tip  dronlardan oluşan bir “dron ordusu” (army of drones) kurulması amacıyla bir kampanya başlatıldı.  “United24” ismi verilen kampanya ile hem silahlı, hem sadece gözlem yapan dronların yanısıra, intihar ( kamikaze yada suicide drone ismiyle dünyada bilinen) dronları da orduya kazandirilacak ve ayrıca mevcut dronların bakımı ve dron kullanan askerlerin eğitimi gibi görevler de hız kazanarak devam edecek. Projeye katkı olarak paranın yanı sıra, doğrudan dron bağışı da yapılabiliyor.

.


Kullanım Koşulları:
Sitemizdeki içeriklerin her hakkı saklıdır ve bunlar bizden izinsiz olarak kopyalanamaz ve / veya yeniden yayınlanamaz. Paylaşımlarımızı farklı yöntemlerle ve yayın tarihli olarak kaydediyoruz.
Bu internet sitesindeki içeriklerde hata ve eksiklikler olabilir. Bu içeriklerin herhangi bir şekilde kullanımından doğabilecek sonuçların tüm sorumluluğu sadece kullanıcıya aittir.
Daha fazla detay için lütfen Kullanım Koşulları sayfamızı ziyaret ediniz.

Yorum yapabilmek için kayıtlı kullanıcı olmanız gerekmektedir. Giriş